Novinky

Něco o glycerínu

Glycerin jako základ pro mýdlo

Tato látka je chemické povahy, ale navzdory tato skutečnost má příznivý účinek na pokožku. Glycerin zlepšuje pronikání prospěšných složek do hlubokých vrstev dermis a také přispívá k samotnému zadržování vlhkosti, v důsledku čehož pokožka nevysušuje.

Tato látka se nachází v mnoha výrobcích pro péči o pleť.kosmetika, jejíž působení je zaměřeno na zvlhčení pokožky. Vzhledem k tomu, že glycerin je na dotek mastný, lze produkty obsahující glycerin používat v zimě, aby nedošlo k popraskání.

Co je tak zvláštního na glycerinovém mýdle?

Mýdla na bázi glycerinu, dobře odplavují nečistoty a mastnotu z pokožky a glycerinový produkt také obaluje pokožku ochranným filmem, který ji chrání před vysycháním.

Výhody glycerinového mýdla jsou také následující:

  • vyhlazuje jemné vrásky;
  • vhodný pro jakýkoli typ pokožky, pokud samozřejmě není intolerance na glycerinovou složku;
  • dodává pokožce svěžest;
  • vyživuje;
  • přispívá k tomu, že další užitečné složky mýdla pronikají lépe a rychleji do hloubky dermis;
  • oblasti se ztvrdlou kůží (lokty, paty) změkčete mýdlem.

 

O LEVANDULI

Výskyt: původní domovinou levandule je západní část Středomoří, nicméně postupem času se vlivem člověka rozšířila do dalších oblastí. Dnes se kupříkladu pěstuje na jihu Evropy nebo na severu Afriky.

Popis a účinné látky: tato by je řazena do čeledi hluchavkovitých, přičemž může dorůstat do výšky přes 1 metr (někdy až 120 cm). Jedná se vlastně o polokeř, jehož lodyhy jsou hustě chlupaté a listy vstřícné a kopinaté. Kvete především od června do srpna, přičemž její souměrné květy mají modrou či fialovou barvu. Co se týče účinných látek, zmínit musíme zejména silice, glykosidy a třísloviny.

Užitečné části: používán je především květ, ale uplatnění někdy nacházejí rovněž listy.

S čím nám může levandule pomoci?

Levandule patří mezi velmi známé léčivé bylinky. Lze ji konzumovat vnitřně (např. ve formě čaje) a pak účinkuje při bolestech hlavy a závratích. Levandulový čaj je doporučován při různých psychických komplikacích, tedy např. při nespavosti, nervozitě, stresu nebo depresivních stavech. Určité pozitivní účinky by levandule lékařská měla mít i na trávicí ústrojí a částečně také na krevní tlak či menstruační bolesti. Inhalace má potom kladný vliv na nachlazení a rýmu, dopřejte si ji tedy při nemocech jako chřipka, angína, případně při zánětu dutin.

 

Levanduli lze využívat rovněž zevně. Tak například levandulová vůně dokáže zklidnit, umožňuje tedy relaxaci, ale opět účinkuje i při nespavosti či psychických potížích. Velmi dobře působí také na pokožku, neboť brání množení mikrobů a lze ji vyzkoušet i při problémech, jako jsou ekzémy, záněty či akné. Levandulový olej lze navíc využít k lepšímu hojení ran, regeneraci svalstva, ale také při revmatických obtížích, a to především ve spojení s masážemi. Jediná bylinka tedy může skutečně s rozličnými neduhy.

2 položek celkem
Zpět do obchodu